Artefakt Tattoo

Pielęgnacja tatuażu

Odpowiednia pielęgnacja jest bardzo ważna, by uniknąć komplikacji i móc cieszyć się pięknym tatuażem.

Wskazówki tatuatorów odnośnie gojenia mogą się różnic, jednak wszystko sprowadza się ostatecznie do odpowiedniej higieny i nawilżenia. Po skończonej pracy, tatuator powinien udzielić wszelkich wskazówek.

Skóra po tatuażu jest mocno podrażniona. Stosując się do kilku prostych zasad można przyspieszyć regeneracje.

Po 2-4 h od zrobienia tatuażu ściągnij folię i koniecznie przemyj tatuaż. Można do tego użyć wody z szarym mydłem lub specjalnym preparatem do mycia.

Następnie tatuaż należy posmarować specjalnym kosmetykiem. Na rynku obecnie jest dostępny szeroki wachlarz profesjonalnych produktów. Mamy do wyboru kremy, maści, masła, olejki. Przyspieszają one gojenie, działają łagodząco, antybakteryjnie.

Chronienie tatuażu pod folią nie jest konieczne, ale to oczywiście będzie zależało od warunków, w jakich przebywamy, od rodzaju wykonywanej pracy itd. Przez pierwsze dni można zakładać folie na maksymalnie kilka godzin, jeśli wychodzimy z domu lub wiemy, ze będziemy narażeni na zanieczyszczenia. Zabronione jest noszenie folii bez przerwy.

Wyjątkiem jest folia dermalize/second skin, która można nosić nieprzerwanie około 2 dni. Chroni ona tatuaż przed zanieczyszczeniami, więc może być pomocna w pierwszych dniach pielęgnacji. Nie sprawdza się jednak w przypadku mocno ruchomych miejsc.

4 tygodnie od zrobienia tatuażu zabronione jest korzystanie z basenu, sauny i solarium.

Co robić w przypadku komplikacji?

Jeśli zaobserwujesz u siebie stan zapalny lub niepokojące objawy nasilają się, koniecznie skontaktuj się z lekarzem oraz ze studiem, by szybko otrzymać pomoc.